  • FG22C0G2E104JRT00
FG22C0G2E104JRT00
advertisement
Manufacturer No:
FG22C0G2E104JRT00
HK JDW NO:
769-FG22C0G2E104JRT00
Datasheet:
FG22C0G2E104JRT00
Description:
FG 0.1μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 10773
Step5Bar-code shipping tag
FG22C0G2E104JRT00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm