  • FG20X7T2E334KNT00
FG20X7T2E334KNT00
advertisement
Manufacturer No:
FG20X7T2E334KNT00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-FG20X7T2E334KNT00
Package:
Radial
Datasheet:
FG20X7T2E334KNT00
Description:
FG 0.33μF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7T 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 57
Step5Bar-code shipping tag
FG20X7T2E334KNT00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm