  • FG18C0G2A101JNT06
FG18C0G2A101JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG18C0G2A101JNT06
HK JDW NO:
769-FG18C0G2A101JNT06
Datasheet:
FG18C0G2A101JNT06
Description:
FG 100pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 112
Step5Bar-code shipping tag
FG18C0G2A101JNT06
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm