  • FG14C0G2A392JNT06
FG14C0G2A392JNT06
advertisement
Manufacturer No:
FG14C0G2A392JNT06
HK JDW NO:
769-FG14C0G2A392JNT06
Datasheet:
FG14C0G2A392JNT06
Description:
FG 3900pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 3816
Step5Bar-code shipping tag
FG14C0G2A392JNT06
    24 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3900pF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm