  • FF1000R17IE4S4BOSA2
FF1000R17IE4S4BOSA2
advertisement
Manufacturer No:
FF1000R17IE4S4BOSA2
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-FF1000R17IE4S4BOSA2
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FF1000R17IE4S4BOSA2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    PrimePACK™3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Configuration
    2 Independent
  • Power - Max
    6250W
  • Input
    Standard
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    5mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1700V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    1390A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.45V @ 15V, 1000A
  • NTC Thermistor
    Yes
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    81pF @ 25V