  • FDA2-25489QBLT4D
FDA2-25489QBLT4D
advertisement
Manufacturer No:
FDA2-25489QBLT4D
Manufacturer:
Qualtek
HK JDW NO:
649-FDA2-25489QBLT4D
Description:
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
FDA2-25489QBLT4D
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    6lbs 2.7kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Steel
  • Operating Temperature
    -4~158°F -20°C~70°C
  • Published
    2014
  • Series
    HPLC, FDA2-25489
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    32.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.140A
  • Max Power Dissipation
    32W
  • Ingress Protection
    IP56M - Dust Protected, Water Resistant
  • Current Rating
    140mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • RPM
    1650 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    440.0 CFM (12.32m3/min)
  • Noise
    52.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.240 in H2O (59.8 Pa)