  • FCSL32R015FER
FCSL32R015FER
advertisement
Manufacturer No:
FCSL32R015FER
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-FCSL32R015FER
Package:
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Datasheet:
FCSL32R015FER
Description:
FCSL Series, Metal Foil, 15mOhm, 1.5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 453
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FCSL32R015FER
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    Wide 1206 (3216 Metric), 0612
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FCSL
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    15mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm