  • FCN2820G393J
FCN2820G393J
advertisement
Manufacturer No:
FCN2820G393J
HK JDW NO:
192-FCN2820G393J
Package:
2820 (7150 Metric)
Datasheet:
FCN2820G393J
Description:
FCN 0.039μF Film Capacitor ±5% 2820 (7150 Metric) Solder Pads 400V-DC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
FCN2820G393J
  • Package / Case
    2820 (7150 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.280Lx0.197W 7.10mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.039μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    7.1mm
  • Width
    5mm