  • FCN1913A273K
FCN1913A273K
advertisement
Manufacturer No:
FCN1913A273K
HK JDW NO:
192-FCN1913A273K
Package:
1913 (4833 Metric)
Datasheet:
FCN1913A273K
Description:
FCN 0.027μF Film Capacitor ±10% 1913 (4833 Metric) Solder Pads 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
FCN1913A273K
  • Package / Case
    1913 (4833 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.189Lx0.130W 4.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    63V
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm
  • Length
    4.8mm
  • Width
    3.3mm