  • FCC17A15AD290
FCC17A15AD290
advertisement
Manufacturer No:
FCC17A15AD290
HK JDW NO:
44-FCC17A15AD290
Package:
Datasheet:
Description:
Conn Filtered D-Sub Adapter PIN/SKT 15/15 POS ST Panel Mount 1 Port
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FCC17A15AD290
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    1
  • Shell Material
    Steel
  • Shell Material, Finish
    Steel, Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2005
  • Series
    FCC17
  • Feature
    Filter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Rows
    2
  • Capacitance
    5.6nF
  • Orientation
    Straight
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Housing Color
    Black
  • Plating
    Tin
  • Connector Style
    Connector Saver
  • Includes
    3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
  • Connector Type A
    D-Sub, Standard
  • Connector Type B
    D-Sub, Standard
  • Convert From (Adapter End)
    D-Sub, 15 Pin Male
  • Convert To (Adapter End)
    D-Sub, 15 Pin Female