  • FCC17B25AD210
FCC17B25AD210
advertisement
Manufacturer No:
FCC17B25AD210
HK JDW NO:
44-FCC17B25AD210
Package:
Datasheet:
FCC17B25AD210
Description:
D-Sub Adapters & Gender Changers DSUB B25A ADPTR .120
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FCC17B25AD210
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Number of Pins
    25
  • Housing Material
    Steel
  • Shell Material, Finish
    Steel, Tin Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    FCC17
  • Feature
    Filter
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Rows
    2
  • Voltage - Rated
    300V
  • Capacitance
    470pF
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    29.08mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    5A
  • Contact Finish
    Gold
  • Housing Color
    Black
  • Plating
    Tin
  • Connector Style
    Connector Saver
  • Number of Ports
    1
  • Includes
    3 pcs - 1 Connector, 2 Jack Screws
  • Connector Type A
    D-Sub, Standard
  • Connector Type B
    D-Sub, Standard
  • Convert From (Adapter End)
    D-Sub, 25 Pin Male
  • Convert To (Adapter End)
    D-Sub, 25 Pin Female
  • Max Supply Voltage (DC)
    300V
  • Gender Type A
    Male
  • Gender Type B
    Female
  • Length
    53.04mm