  • FC80486DX4WB100/SL2M9
FC80486DX4WB100/SL2M9
advertisement
Manufacturer No:
FC80486DX4WB100/SL2M9
Manufacturer:
Intel
HK JDW NO:
386-FC80486DX4WB100/SL2M9
Package:
Datasheet:
Description:
0.5mm 3.33.3/5V 32-bit Microprocessor 100MHz
Quantity:
In Stock : 16183
Step5Bar-code shipping tag
FC80486DX4WB100/SL2M9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Number of Terminations
    208
  • HTS Code
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    100MHz
  • JESD-30 Code
    S-PQFP-G208
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3.33.3/5V
  • Voltage
    3V
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR
  • Supply Current-Max
    1450mA