  • FBMH2012HM221-TV
FBMH2012HM221-TV
advertisement
Manufacturer No:
FBMH2012HM221-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-FBMH2012HM221-TV
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
FBMH2012HM221-TV
Description:
Ferrite Beads HI CUR CHIP BD 0805 AEC-Q200 220OHMS 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
FBMH2012HM221-TV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    60mOhm
  • Impedance @ Frequency
    220Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.0414mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    220Ohm
  • Max DC Current
    2A