  • FAN2510S26X
FAN2510S26X
advertisement
Manufacturer No:
FAN2510S26X
HK JDW NO:
295-FAN2510S26X
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
FAN2510S26X
Description:
Fixed PMIC 5 SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 1908
Step5Bar-code shipping tag
FAN2510S26X
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    2.6V
  • Output Voltage 1
    2.6V
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Max Input Voltage
    6.5V
  • Dropout Voltage
    100mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.1V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Input Voltage Absolute-Max
    7V
  • Length
    2.9mm