  • FAD1-09225CSLW12
FAD1-09225CSLW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-09225CSLW12
HK JDW NO:
649-FAD1-09225CSLW12
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
FAN AXIAL 92.5X25MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-09225CSLW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Weight
    0.203lb 92.08g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    FAD1-09225
  • Size / Dimension
    Square - 92.5mm Lx92.5mm H
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • Max Power Dissipation
    1.08W
  • Current Rating
    90mA
  • RPM
    2300 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Air Flow
    44.0 CFM (1.23m3/min)
  • Noise
    30.0 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.093 in H2O (23.2 Pa)
  • Height
    92.5mm