  • FAD1-08032CBMW12
FAD1-08032CBMW12
advertisement
Manufacturer No:
FAD1-08032CBMW12
HK JDW NO:
649-FAD1-08032CBMW12
Package:
Axial
Datasheet:
FAD1-08032CBMW12
Description:
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
FAD1-08032CBMW12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Weight
    0.238lb 107.95g
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    FAD1-08032
  • Size / Dimension
    Square - 80.5mm Lx80.5mm H
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Power Rating
    1.92W
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Max Power Dissipation
    1.92W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    160mA
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Operating Supply Voltage
    12V
  • RPM
    3400 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    44.8 CFM (1.25m3/min)
  • Noise
    36.7 dB(A)
  • Voltage Range
    10.8V~13.2VDC
  • Static Pressure
    0.241 in H2O (60.0 Pa)
  • Thermal Support Device Type
    DC FAN
  • Height
    80.5mm