  • FA28NP02A152JNU00
FA28NP02A152JNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA28NP02A152JNU00
HK JDW NO:
769-FA28NP02A152JNU00
Datasheet:
FA28NP02A152JNU00
Description:
FA 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17679
Step5Bar-code shipping tag
FA28NP02A152JNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1500pF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm