  • FA24X7R1E335KRU06
FA24X7R1E335KRU06
advertisement
Manufacturer No:
FA24X7R1E335KRU06
HK JDW NO:
769-FA24X7R1E335KRU06
Datasheet:
FA24X7R1E335KRU06
Description:
FA 3.3μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17882
Step5Bar-code shipping tag
FA24X7R1E335KRU06
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.118W 4.50mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    3mm