  • FA20X7R2J473KNU00
FA20X7R2J473KNU00
advertisement
Manufacturer No:
FA20X7R2J473KNU00
HK JDW NO:
769-FA20X7R2J473KNU00
Datasheet:
FA20X7R2J473KNU00
Description:
FA 0.047μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 6
Step5Bar-code shipping tag
FA20X7R2J473KNU00
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    FA
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm