  • FA18X8R1H104KRU06
FA18X8R1H104KRU06
advertisement
Manufacturer No:
FA18X8R1H104KRU06
HK JDW NO:
769-FA18X8R1H104KRU06
Datasheet:
FA18X8R1H104KRU06
Description:
FA 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 8598
Step5Bar-code shipping tag
FA18X8R1H104KRU06
    24 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm