  • FA11X8R1E335KNU06
FA11X8R1E335KNU06
advertisement
Manufacturer No:
FA11X8R1E335KNU06
HK JDW NO:
769-FA11X8R1E335KNU06
Datasheet:
FA11X8R1E335KNU06
Description:
FA 3.3μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 3720
Step5Bar-code shipping tag
FA11X8R1E335KNU06
    24 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.157W 5.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm