  • FA-238 48.0000MD-W
FA-238 48.0000MD-W
advertisement
Manufacturer No:
FA-238 48.0000MD-W
HK JDW NO:
262-FA-238 48.0000MD-W
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
FA-238 48.0000MD-W datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
FA-238 48.0000MD-W
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    FA-238
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Part Status
    Active
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    48MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm