  • F930E157MBA
F930E157MBA
advertisement
Manufacturer No:
F930E157MBA
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-F930E157MBA
Package:
Datasheet:
Description:
150μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 700mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0038mA
Step5Bar-code shipping tag
F930E157MBA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Packing Method
    TAPE
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0038mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Height
    1.9mm
  • Height Seated (Max)
    2.1082mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.8mm