  • F863DN684K310Z
F863DN684K310Z
advertisement
Manufacturer No:
F863DN684K310Z
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F863DN684K310Z
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
F863 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 134
Step5Bar-code shipping tag
F863DN684K310Z
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    F863
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.394W 26.50mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated AC
    310V
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.732 18.60mm