  • F6025X12B2-RHR-EM
F6025X12B2-RHR-EM
advertisement
Manufacturer No:
F6025X12B2-RHR-EM
HK JDW NO:
528-F6025X12B2-RHR-EM
Package:
Datasheet:
F6025X12B2-RHR-EM
Description:
FAN 60X25MM LCKD RTR IP57 12VDC
Step5Bar-code shipping tag
F6025X12B2-RHR-EM
  • Published
    2006
  • Series
    F6025-H
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor, Thermal Overload Protector (TOP)
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.330A
  • Ingress Protection
    IP57 - Dust Protected, Waterproof
  • RPM
    5800 RPM
  • Air Flow
    28.0 CFM (0.784m3/min)
  • Noise
    42.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.370 in H2O (92.2 Pa)
  • Width
    25.00mm