  • F6025X12B1-RSR-WS
F6025X12B1-RSR-WS
advertisement
Manufacturer No:
F6025X12B1-RSR-WS
HK JDW NO:
528-F6025X12B1-RSR-WS
Package:
Datasheet:
F6025X12B1-RSR-WS
Step5Bar-code shipping tag
F6025X12B1-RSR-WS
  • Published
    2001
  • Series
    F6025
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
  • Termination
    4 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.330A
  • RPM
    5200 RPM
  • Air Flow
    27.0 CFM (0.756m3/min)
  • Noise
    41.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.280 in H2O (69.7 Pa)
  • Width
    25.00mm