  • F601DD104K630C
F601DD104K630C
advertisement
Manufacturer No:
F601DD104K630C
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F601DD104K630C
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
F601DD104K630C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    100nF
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C