  • F461BY684G400L
F461BY684G400L
advertisement
Manufacturer No:
F461BY684G400L
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F461BY684G400L
Package:
Datasheet:
Description:
F461 680nF Film Capacitor 2% Radial 400V-DC 220V-AC
Step5Bar-code shipping tag
F461BY684G400L
  • Series
    F461
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7143
  • Height
    19mm
  • Length
    18mm
  • Width
    11mm