  • F3L400R12PT4PB26BOSA1
F3L400R12PT4PB26BOSA1
advertisement
Manufacturer No:
F3L400R12PT4PB26BOSA1
HK JDW NO:
376-F3L400R12PT4PB26BOSA1
Description:
MOD IGBT MED POWER ECONO4-1
Step5Bar-code shipping tag
F3L400R12PT4PB26BOSA1
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Transistor Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    18
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    UL RECOGNIZED
  • Terminal Position
    UPPER
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XUFM-X18
  • Number of Elements
    4
  • Configuration
    Full Bridge
  • Case Connection
    ISOLATED
  • Power - Max
    20mW
  • Transistor Application
    POWER CONTROL
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    1mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    800A
  • Turn On Time
    350 ns
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.15V @ 15V, 400A
  • Turn Off Time-Nom (toff)
    610 ns
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    25nF @ 25V