  • F3L11MR12W2M1B65BOMA1
F3L11MR12W2M1B65BOMA1
advertisement
Manufacturer No:
F3L11MR12W2M1B65BOMA1
HK JDW NO:
376-F3L11MR12W2M1B65BOMA1
Description:
LOW POWER EASY
Step5Bar-code shipping tag
F3L11MR12W2M1B65BOMA1
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Configuration
    Three Level Inverter
  • Power - Max
    0.2W
  • Current - Collector Cutoff (Max)
    40μA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    1200V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100A
  • Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
    2.1V @ 15V, 100A
  • IGBT Type
    Trench
  • Input Capacitance (Cies) @ Vce
    7.36nF @ 800V