  • F340X144748KKI2B0
F340X144748KKI2B0
advertisement
Manufacturer No:
F340X144748KKI2B0
HK JDW NO:
886-F340X144748KKI2B0
Datasheet:
F340X144748KKI2B0
Description:
F340X1 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 800V-DC 480V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
F340X144748KKI2B0
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.260Lx0.591W 32.00mmx15.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.012 25.70mm