  • F339X141048KII2B0
F339X141048KII2B0
advertisement
Manufacturer No:
F339X141048KII2B0
HK JDW NO:
886-F339X141048KII2B0
Datasheet:
F339X141048KII2B0
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F339X141048KII2B0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.236W 26.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    480V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm