  • F125WP334J050Y
F125WP334J050Y
advertisement
Manufacturer No:
F125WP334J050Y
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-F125WP334J050Y
Package:
4036
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 5% 4036 Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
F125WP334J050Y
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    4036
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    9.1mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PPS
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    30V
  • Height
    5.5mm
  • Length
    10.2mm