  • ECQ-U2A684MG
ECQ-U2A684MG
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A684MG
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A684MG
Datasheet:
ECQ-U2A684MG
Description:
ECQ-UG 0.68μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 909mV-DC 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A684MG
    Select All
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    909mV
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm
  • Length
    25.5016mm
  • Width
    22mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    X2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    ECQ-UG
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.004Lx0.492W 25.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%