  • EXB136KR
EXB136KR
advertisement
Manufacturer No:
EXB136KR
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-EXB136KR
Package:
Datasheet:
EXB136KR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
EXB136KR
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to EXB136KR.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    EXB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    KR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    144MHz
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    136MHz~144MHz
  • RF/Microwave Device Type
    MOBILE STATION ANTENNA
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    VHF f < 300MHz
  • Frequency (Center/Band)
    140MHz
  • Height (Max)
    7.300 185.42mm