  • SRFL029-100
SRFL029-100
advertisement
Manufacturer No:
SRFL029-100
Manufacturer:
Antenova
HK JDW NO:
75-SRFL029-100
Description:
SRFL029-100 datasheet pdf and RF Antennas product details from Antenova stock available at HK JDW
Step5Bar-code shipping tag
SRFL029-100
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mounting Type
    Adhesive
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    Moseni
  • Feature
    Cable - 100mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Applications
    GSM, LTE, W-CDMA
  • Gain
    3.8dBi
  • Frequency Range
    698MHz~798MHz 824MHz~960MHz 1.71GHz~2.17GHz 2.3GHz~2.4GHz 2.5GHz~2.69GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Flat Patch
  • VSWR
    1.7
  • Number of Bands
    5
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    748MHz 892MHz 1.94GHz 2.35GHz 2.6GHz
  • Return Loss
    -8dB
  • Height (Max)
    0.006 0.15mm