  • EXB-V8V390JV
EXB-V8V390JV
advertisement
Manufacturer No:
EXB-V8V390JV
HK JDW NO:
590-EXB-V8V390JV
Package:
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
EXB-V8V390JV
Description:
Res Thick Film Array 39 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T/R
Step5Bar-code shipping tag
EXB-V8V390JV
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Concave
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    39Ohm
  • Voltage - Rated
    50V
  • Subcategory
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    IEC60115-9
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Thickness
    600μm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C