  • EWK105C6104MPHF
EWK105C6104MPHF
advertisement
Manufacturer No:
EWK105C6104MPHF
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-EWK105C6104MPHF
Package:
0204 (0510 Metric)
Datasheet:
EWK105C6104MPHF
Description:
LWDC™, LW 0.1μF 16V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm -55°C~105°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)
Quantity:
In Stock : 10228
Step5Bar-code shipping tag
EWK105C6104MPHF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0204 (0510 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LWDC™, LW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Thickness (Max)
    0.014 0.35mm