  • EW-10-12-S-S-600
EW-10-12-S-S-600
advertisement
Manufacturer No:
EW-10-12-S-S-600
HK JDW NO:
680-EW-10-12-S-S-600
Description:
Flex Stack, EW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 10 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
EW-10-12-S-S-600
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
    1
  • Gender
    Male
  • HTS Code
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.600 15.240mm
  • Length - Overall Pin
    1.030 26.162mm
  • Length - Post (Mating)
    0.100 2.540mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    30.0μin 0.76μm
  • Length - Tail
    0.330 8.382mm