  • EVK105CH5R1JW-F
EVK105CH5R1JW-F
advertisement
Manufacturer No:
EVK105CH5R1JW-F
HK JDW NO:
782-EVK105CH5R1JW-F
Datasheet:
EVK105CH5R1JW-F
Description:
EVK 5.1pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 7640
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
EVK105CH5R1JW-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    5.1pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.020 0.52mm