  • EVC-C-75A-600-S-25
EVC-C-75A-600-S-25
advertisement
Manufacturer No:
EVC-C-75A-600-S-25
HK JDW NO:
410-EVC-C-75A-600-S-25
Package:
Description:
CORD J1772 ANGLED TO CBL 25' BLK
Step5Bar-code shipping tag
EVC-C-75A-600-S-25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • 1st Connector
    J1772, Angled
  • 2nd Connector
    Cable
  • Connector Type B
    Cable
  • Approved Countries
    Americas, Japan
  • Length
    25.00' 7.62m
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~55°C
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    240V 600V
  • Current Rating (Amps)
    75A
  • Current Rating
    75A