  • 800-18-13D-RE-0015F
800-18-13D-RE-0015F
advertisement
Manufacturer No:
800-18-13D-RE-0015F
HK JDW NO:
168-800-18-13D-RE-0015F
Description:
CRD 18AWG NEMA5-15P - 320C13 15'
Step5Bar-code shipping tag
800-18-13D-RE-0015F
  • Operating Temperature
    105°C
  • Published
    2011
  • Color
    Red
  • Voltage - Rated
    125VAC
  • Current Rating
    10A
  • Approval Agency
    CSA, cUL, UL
  • Wire Gauge
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG