  • ETXH451VSN331MA40S
ETXH451VSN331MA40S
advertisement
Manufacturer No:
ETXH451VSN331MA40S
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ETXH451VSN331MA40S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
TXH 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.32A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 221
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ETXH451VSN331MA40S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.32A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.32A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.8876A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TXH
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    330μF