  • ETRA8213
ETRA8213
advertisement
Manufacturer No:
ETRA8213
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-ETRA8213
Package:
Datasheet:
ETRA8213
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ETRA8213
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ETRA8213.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Base Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    Phantom Elite®
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    NMO
  • Frequency
    896MHz
  • Power - Max
    150W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    821MHz~896MHz
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    858MHz
  • Height
    68.58mm
  • Height (Max)
    2.700 68.58mm