  • ETQ-P4M220KVC
ETQ-P4M220KVC
advertisement
Manufacturer No:
ETQ-P4M220KVC
HK JDW NO:
590-ETQ-P4M220KVC
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ETQ-P4M220KVC
Description:
Quantity:
In Stock : 1192
Step5Bar-code shipping tag
ETQ-P4M220KVC
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, J-Lead
  • Material - Core
    Metal Composite
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PCC-M1040M
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.421Lx0.394W 10.70mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    22μH
  • DC Resistance (DCR)
    66mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7.4A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm