  • ESRG350ETC220ME07D
ESRG350ETC220ME07D
advertisement
Manufacturer No:
ESRG350ETC220ME07D
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-ESRG350ETC220ME07D
Package:
Radial, Can
Description:
SRG 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 101mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ESRG350ETC220ME07D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SRG
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    101mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    57mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    102.6mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm