  • ESR10EZPJ825
ESR10EZPJ825
advertisement
Manufacturer No:
ESR10EZPJ825
HK JDW NO:
687-ESR10EZPJ825
Datasheet:
ESR10EZPJ825
Description:
ESR Series, Thick Film, 8.2MOhms, 0.4W 2/5W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 17588
Step5Bar-code shipping tag
ESR10EZPJ825
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    8.2MOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm