  • ESMR421VSN271MQ35S
ESMR421VSN271MQ35S
advertisement
Manufacturer No:
ESMR421VSN271MQ35S
HK JDW NO:
856-ESMR421VSN271MQ35S
Package:
Radial, Can - Snap-In
Description:
SMR 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.99A 1.000Dia 25.40mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 117
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ESMR421VSN271MQ35S
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    SMR
  • Size / Dimension
    1.000Dia 25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    270μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.99A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.99A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8457A @ 50kHz
  • Height Seated (Max)
    1.476 37.50mm