  • ESMH401VND102MB63T
ESMH401VND102MB63T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH401VND102MB63T
HK JDW NO:
856-ESMH401VND102MB63T
Package:
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Datasheet:
Description:
SMH 1000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.575Dia 40.00mm -25°C~85°C Polar 22.5044mm Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Step5Bar-code shipping tag
ESMH401VND102MB63T
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    SMH
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.575Dia 40.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Snap in
  • Capacitance
    1000μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    2.559 65.00mm