  • ESMH101VSN332MR40T
ESMH101VSN332MR40T
advertisement
Manufacturer No:
ESMH101VSN332MR40T
HK JDW NO:
856-ESMH101VSN332MR40T
Description:
SMH 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.05A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ESMH101VSN332MR40T
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Snap in
  • Resistance
    75mOhm
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    4.05A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.05A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.86A @ 100kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm